ISU Botosani s-a calificat in FINALA MARE a CUPEI ASPR 2023

8 iunie 2023 | Alte sporturi

Angajatii Inspectoratului Judetean pentru Situatii de Urgenta ”Nicolae Iorgan” Botosani s-a calificat in FINALA MARE a CUPEI ASPR 2023, organizata de Asociatia Sportiva a Pompierilor din Romania, care se desfasoara la BAZA JUNIOR ARENA din orasul nostru.

Botosanenii, condusi de pe margine de prof. Cristian Frumuz, au invins campioana ISU Covasna, in sferturile de finala, scor 1-1, si 3-1 la penalty-uri. In semifinale, ISU Botosani a dat piept cu colegi de la ISU Gorj. Gorjenii au deschis scorul in minutul 9, insa au fost egalati in startul reprizei secunde. Botosanenii au reusit sa se impuna la penalty-uri cu scorul de 3-2.

ISU Botosani va juca in finala mare cu ISU MURES, incepand cu ora 19:00, care a invins pe ISU Brasov la penalty-uri. Finala mica se va juca de la ora 18:00.