Inter Dorohoi a invins cu 3-0 pe Viitorul Albești și s-a apropiat la doua puncte de podium – GALERIE FOTO

30 octombrie 2023 | Liga 4

Vicecampioana sezonului trecut, Inter Dorohoi, a obtinut o victorie importanta, pe teren propriu, in fata echipei de pe locul secund din actualul sezon, Viitorul Albesti.

Dorohoienii au jucat partida de pe teren propriu la Darabani si asta pentru ca baza sportiva din al doilea municipiu al judetului este in reabilitare. Inter Dorohoi a intalnit o echipa ranita, care etapa trecuta a pierdut derby-ul pentru prima pozitie nemeritat, scor 2-0.

Gazdele au condus la pauza cu scorul de 1-0, dupa reusita lui Marius Chihaia. Albestiul a incercat sa revina pe tabela si a fortat de multe ori prin Ionut Galan, insa fara succes. Cei care au marcat in repriza a doua au fost tot dorohoienii. Mai intai Razvan Carabus a dus scorul la 2-0, dupa care Paul Vasilcu a stabilit scorul final.

In urma acestui rezultate, fosta vicecampioana s-a apropiat la doua puncte de Partizanul Tudora si Viitorul Albesti.