REZULTATELE etapei a X-a din LIGA a IV-a: Unirea Curtesti câștigă la Epureni, iar Tudora se încurcă la Șendriceni – FOTO, VIDEO

22 octombrie 2023 | Liga 4

Etapa a X-a din Liga a IV-a a adus cateva rezultate interesante, iar TOPBT vi le prezinta mai jos.

Campioana din sezonul trecut, Unirea Curtesti, a castigat cu scorul de 3-1 la Epureni, acolo unde echipa gazda reusea sa incurce liderul. Oaspetii au deschis scorul prin Mircea Vechiu, insa pana la pauza Epureni a egalat prin fostul jucator al Unirii, Catalin Mreană, dupa o lovitura de la 11 m.

In repriza a doua Unirea Curtesti a fortat victoria si in cele din urma a reusit sa o obtina, dupa golurile reusite de Ciprian Horiceanu si Mircea Vechiu.

FC Sulita a invins cu 2-1 pe Soimii Baluseni, iar Partizanul Tudora a facut doar egal, 1-1, cu Vointa Sendriceni. Inter Dorohoi a invins cu 2-1 la Borzesti, iar Unirea Saveni a trecut cu scorul de 3-2 de Sportivul Trusesti.

Derby-ul rundei, dintre Viitorul Albesti si Prosport Varfu Campului s-a incheiat cu victoria oaspetilor, scor 0-2. AS Bucecea nu a jucat in aceasta etapa.