Victorie în fața cehilor de la Jablonec, pentru FC Botoșani: Goluri cu călcâiul și scăriță – VIDEO

30 iunie 2024 | Liga 1

FC Botoșani a învins cu scorul de 3-2 formația din prima ligă din Cehia, FK Jablonec, intr-un meci de verificare disputat in Austria.

Botoșănenii au inceput cu Pap – Charles, Miron, Celea, Țigănașu – Aldair, Dican, Florescu – Mitrov, Mailat, Chică-Roșă.

Cehii au deschis scorul in minutul prin Puskac in minutul 14, dar botosanenii au egalat in minutul 20 printr-un calcai reusit de Alexandru Tiganasu.

In minutul 30, Sebastian Mailat a reusit o scarita de toata frumusetea, punctand pentru 1-2, dar acelasi Puskac a marcat din nou cu capul pentru 2-2 in minutul 41.

In minutul 70, Bogdan Andone a facut schimbari si a trimis in teren o alta echipa, iar in minutul 75, Chapi Romano i-a pasat lui Adams Friday, dar a trimis o noua scăriță, reușind golul victoriei.

La meci a participat si finantatorul clubului FC Botoșani, Valeriu Iftime.